Odpluskwianie Warszawa

Pluskwy domowe to małe, uciążliwe owady, których ugryzienia mogą wywoływać ból iuczulenie. Żywią się naszą krwią i lubią bytować w materacach łóżek, kanapach i innych meblach. Możemy nieopatrznie ,,przynieść’’ te owady do domu podróżując pociągiem, czy komunikacją miejską. Zauważając obecność tych szkodników powinniśmy szybko zainterweniować, zlecając odpluskwianie profesjonalnej firmie, aby na dobre pozbyć się problemu.

Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dzięki wykorzystywaniu sprawdzonych i bezpiecznych dla człowieka preparatów chemicznych, nasi pracownicy skutecznie i trwale eliminują problem pluskiew w lokalizacji objętej zabiegiem.

Ozonowanie Warszawa
Dezynsekcja

Usuwanie pluskiew na terenie Warszawy

Dlaczego oferowane przez nas zwalczanie pluskiew jest tak skuteczne? Nasze wieloletnie doświadczenie zdobyte w kraju i zagranicą umożliwia nam dobieranie najskuteczniejszych metod i środków chemicznych do zaistniałej sytuacji. To właśnie dlatego wykonywane przez nas usługi są tak efektywne, a najlepszym tego potwierdzeniem są liczne opinie naszych Klientów. Pluskwy pojawiające się w budynkach mieszkalnych są zagrożeniem nie tylko z powodu bolesnych ukąszeń, ale również przenoszonych chorób i wirusów, które mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Jak więc widać, w przypadku pojawienia się tych uciążliwych insektów warto skorzystać z oferowanej przez nas usługi odpluskwiania, którą realizujemy na terenie Warszawy oraz całego województwa mazowieckiego. Nasza firma wyróżnia się spośród konkurencji indywidualnym podejściem do Klienta, bezpieczeństwem pracy oraz najwyższą skutecznością, dzięki czemu wybierając POGOTOWIE INSEKTOWE masz pewność wykonania usługi na najwyższym możliwym poziomie!

Czym jest pluskwa?

Pluskwa domowa (łac. Cimex lecutratilus) jest niewielkim owadem, którego pożywienie stanowi ludzka krew. Jest to dość charakterystyczny insekt, dlatego odróżnienie go od innych owadów występujących zazwyczaj w mieszkaniach i domach jest dość łatwym zadaniem. Pluskwy domowe są insektami bezskrzydłowymi, które osiągają długość od 5 do 7 mm i zazwyczaj przybierają owalny kształt.

Ciało pluskiew domowych jest wyraźnie spłaszczone oraz pokryte wieloma włoskami. Insekty te wyposażone są w 3 pary odnóży, na których końcach znajdują się pazury. Umożliwiają one przyczepianie się do skóry człowieka, a następnie pobieranie krwi za pomocą specjalnego narządu gębowego o charakterze kłująco-ssącym. Na głowie pluskiew występują też specjalne czułki. Są one wrażliwe na ciepłotę ciała człowieka oraz zapach. Pomaga to pasożytom lokalizować swoje ofiary.

Dorosłe osobniki pluskiew domowych mają barwę żółtawo-brunatną. Jednak po spożyciu krwi zmieniają ją na czerwonawo-brązową. Pluskwy domowe to pasożyty, które żyją do kilku miesięcy. Niestety mają też zdolność do bardzo szybkiego rozmnażania się i każdego dnia składają nawet do 12 jaj zlokalizowanych w gniazdach, najczęściej w ciemnych, odizolowanych miejscach. Jaja tych owadów mają kolor perłowy lub kremowy, natomiast cykl rozwoju pluskwy trwa od 1 do 2 miesięcy.

 

Gdzie występują pluskwy i jak rozpoznać ich obecność?

Pluskwy zazwyczaj grasują w miejscach, gdzie bywa wiele osób. Są to najczęściej akademiki, kina czy hotele. Właśnie w ten sposób insekty te łatwo przenoszą się do mieszkań i domów wraz z bagażem czy na ubraniu. Niekiedy pojawiają się w domu wraz z zakupem odzieży i różnych przedmiotów z drugiej ręki. Kiedy już pluskwy domowe dostaną się do mieszkania lub domu, najczęściej można spotkać je w łóżku lub zagłębieniach foteli czy kanap.

Pierwsze objawy obecności pluskiew to ślady ukąszeń widoczne na skórze. Takie ugryzienia pojawiają się zazwyczaj w nocy. Ślady można dostrzec w okolicy szyi i twarzy, a także na rękach, plecach i nogach. Mają one postać czerwonych plamek o średnicy wynoszącej ok. 5 mm. Z czasem przekształcają się jednak w płaskie bąble albo grudki, których średnica może sięgać od 2 nawet do 6 cm. Towarzyszy im obrzęk, a także intensywny świąd.

W przypadku podejrzenia występowania pluskiew należy dokładnie przejrzeć materace, a także łóżko, sprężyny i pościel. O faktycznym występowaniu problemu świadczą charakterystyczne rdzawe odchody, obecność jaj lub dorosłych owadów, a także mdły zapach przypominający nieco kolendrę czy woń zepsutych malin.

 

Jak skutecznie pozbyć się pluskiew?

Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się pluskiew jest profesjonalne odpluskwianie przeprowadzone przez specjalistów w dziedzinie dezynsekcji. Taki zabieg polega na zastosowaniu specjalnie dobranych środków chemicznych, które umożliwią wyeliminowanie dorosłych osobników, ale też gniazd z jajami, co zapobiegnie rozmnażaniu insektów.

Wybierając firmę mającą przeprowadzić odpluskwianie, należy wybrać specjalistów, którzy podczas dezynsekcji zastosują preparaty bezpieczne dla ludzi, a jednocześnie skuteczne w walce z pluskwami. Ponadto rzetelna firma udzieli gwarancji na wykonaną usługę i w przypadku ponownego pojawienia się pluskiew w określonym czasie ponownie przeprowadzi stosowne działania.

Pluskwa

Jak przygotować lokal do zabiegu dezynsekcji w zwalczaniu pluskwy domowej (Cimex Lektularius).

 

  • Odkurzyć i zmyć podłogi (po zabiegu nie zmywamy podłóg przez 7 do 10 dni).
  • Nic nie przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia nie pakować nic w worki, nie chować.
  • Odsunąć meble w miarę możliwości od ścian na ok 20 – 30 cm.
  • Łóżka rozłożyć maksymalnie jak się da, wszystko wyjąć z komór łóżek i położyć na podłodze.
  • Pochować wszelką żywność, najlepiej do lodówki, tak żeby nie miała kontaktu z insektycydem.
  • Schować szczoteczki do zębów.
  • Zdjąć ze ścian obrazy, lustra i postawić na podłodze „plecami” do środka pokoi.
  • Krzesła, pufy i fotele odwrócić do góry nogami i postawić na podłodze.

Zabieg trwa ok 10 do 15 minut. Po zabiegu nie wchodzimy do lokalu przez 2 godziny. Po 2 godzinach wietrzymy porządnie lokal (ok. 20 – 30 minut), zmywamy stoły i blaty – wszystko co może mieć kontakt z żywnością i normalnie funkcjonujemy. Po 4 – 5 dobach wszystko co się da pierzemy w 60 stopniach Celsjusza (pluskwa domowa ginie w 55 stopniach – wszystkie stadia rozwojowe)

Pluskwa

Czym jeszcze się zajmujemy?

Specjalizujemy się w dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji, ozonowaniu oraz odkomarzaniu.

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania dotyczące jednej z oferowanych przez nas usług? Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już teraz!